Sulli (설리) ♡

Gå med Dela

65 medlemmar| 31 hojtningar

Ledare: saylovemegirl
Policy för att gå med: Öppen
Skapad den: 23 jun 2010
Beskrivning:
For people who are in love with the natural beauty Sulli!


❤ sulli ❤



Real Name: Choi Sul Li (최설리)
Date of Birth: March 29, 1994
Place of Birth: Yangsan, South Gyeongsang, South Korea
Hobbies/Specialties: Acting, Dance
Casted: 2005 SM Casting System

Veckans toppartister

Förbundna artister

Hojtlåda

Lämna en kommentar. Logga in på Last.fm eller registrera dig.
Spela gruppens lista

Nyaste medlemmarna (65)

Se alla medlemmar

Senaste aktiviteter

  • BiancaLee_ gick med i denna grupp. senaste månaden
  • czanul gick med i denna grupp. senaste månaden
  • horrorsttory gick med i denna grupp. juni 2015
  • MillerMM gick med i denna grupp. juni 2015
  • kyungsulli lämnade denna grupp. juni 2015
  • kametsu lämnade denna grupp. december 2014
  • kyungsulli gick med i denna grupp. september 2014
  • CiemneLicho gick med i denna grupp. september 2014
  • gabbs_r gick med i denna grupp. augusti 2014
  • Carolihime gick med i denna grupp. juli 2014