Shou (alice nine.)

Gå med Dela

102 medlemmar| 17 hojtningar

Ledare: inooo
Policy för att gå med: Öppen
Skapad den: 24 jul 2008
Beskrivning:
Group for fans Shou from band alice nine.

Group for fans Shou from band alice nine.

Official site --> alice nine.

Shou - diary



SHOU 将(ショウ)

Real name: Kohara/Obara Kazamasa
Position in band: vocal
Birth date: 5 July 1981 rok (Cancer)
Blood: 0
Height: 177 cm
Weight: 58 kg
Hobby: computer games
Like: coffee

Veckans toppartister

Förbundna artister

Spela gruppens lista

Nyaste medlemmarna (102)

Se alla medlemmar

Senaste aktiviteter

  • motylek_chan lämnade denna grupp. senaste månaden
  • Roxcity_CSM lämnade denna grupp. september 2013
  • En raderad användare lämnade denna grupp. januari 2013
  • Larissinha33 lämnade denna grupp. oktober 2012
  • sweet_fairyland gick med i denna grupp. oktober 2012
  • En raderad användare lämnade denna grupp. oktober 2012
  • En raderad användare gick med i denna grupp. september 2012
  • En raderad användare lämnade denna grupp. september 2012
  • Rafinhaa-chan lämnade denna grupp. september 2012