Ruki(from Gazette)

Gå med Dela

789 medlemmar| 113 hojtningar

Ledare: Ingen! (Vill du bli ledare? Se vårt hjälpavsnitt för grupper för att ta reda på vad du kan göra.)
Policy för att gå med: Öppen
Skapad den: 7 jun 2006
Beskrivning:
For fans, who loves Gazette's singer, Ruki <3

I know, you love him.
Please, join <3

OVER 100 MEMBERS!
THANKS FOR JOINING! <3

OVER 200 MEMBERS!
THANKS FOR JOINING - AGAIN! 8))<3...

Ruki (ルキ)

Real name: Matsumoto Takanori (松本 たかのり)
Birthday: 1-02-1982
Birthplace: Kanagawa
Blood Type: B
Height: 162cm
Piercings: 5 on the right ear
Colors: purple, red, black, silver, gold
Hobbies: shopping, rental
Brand: Pink Dragon
Cigarette: Marlboro Menthol Light [stopped smoking]
Family: Parents, older brother
Animals: dog [chihuahuas], cat
Ring size: 17 (middle finger)
Favorite brand: PINK DRAGON, THE GAMBLER$, Anticlass, Creamsoda, Rude gallery
Favorite drink: Kirin Koiwai Apple
Perfume: CO2
Piercings: 5 right ear
Favorite type: cute, wonderful
Disliked type: stupid, dingy
Previous Bands: Mikoto, Ma'die Kusse, Kar+te=zyAnose

Senaste bloggar

Se alla

Veckans toppartister

Förbundna artister

Hojtlåda

Lämna en kommentar. Logga in på Last.fm eller registrera dig.
Spela gruppens lista

Nyaste medlemmarna (789)

Se alla medlemmar

Senaste aktiviteter

  • katy-chan234 lämnade denna grupp. april 2015
  • intermezo lämnade denna grupp. mars 2015
  • En raderad användare lämnade denna grupp. mars 2015
  • lovelesscurse lämnade denna grupp. februari 2015
  • JukaiNiSakuAi lämnade denna grupp. januari 2015
  • OkumuraGIO gick med i denna grupp. december 2014
  • liiihm lämnade denna grupp. november 2014
  • torooka gick med i denna grupp. september 2014
  • Chizu_ lämnade denna grupp. augusti 2014
  • tokitok lämnade denna grupp. augusti 2014