Akcija: Rašykime lietuviškai

• almanc, na galima pasistengti, kad kitos kartos žinotų tokias raides.
    Juk viskas priklauso tik nuo žmonių patriotiškumo ir pagarbos lietuviškai kalbai.

Jis vis dar originALUS
    • NannouLT sa...
    • Användare
    • 18 okt 2007, 10:52
    galbūt po kokių 5-10 metų jaunuoliai nežinos kas yra Ą Č Ę Ė ir t.t.

nusišneki

• Šyčia svarbų vaidmenį atlieka jONE.LT, nes iš ten pagrinde visi "išmoksta" rašyti su iškraipymais.

• meanless sa...
    • Användare
    • 21 jan 2008, 15:51
    O aš ir ten rašau kaip žmogus. Na nedaug aš ten išvis ką rašau, bet vistiek :)

• Koks skirtumas one.lt ar, tarkim, koks skype. Internetinė terpė yra internetinė terpė. Norėdami rašyti greičiau ir paprasčiau žmogai vartoja visokius kraipymus.
    Beje, pastebėjau, kad rašyti lietuviškai labai dažnai pradeda žmonės perkopę bent jau 18tus metus ;D..

Lost in ze fog...
    • [Raderad användare] sa...
    • Användare
    • 30 jan 2008, 13:12
    Nesąmonė. Lietuviškai rašau mašinaliai, o vat rašant "sveplai" ar, išvis, "shweplai" - galvoju kaip ką pakeist, todėl natūraliai toks rašymas gaunasi lėtesnis...

• Pamėgink tą daryt su laptopu ar dar kaip :]. Be to rašymas lietuviškai ne visada įmanomas :P.

Lost in ze fog...
    • Ineta_ sa...
    • Användare
    • 31 jan 2008, 19:27
    Nesu aš didelė patriotė, bet visur rašau lietuviškai, išskyrus sms. Tiesiog man taip tvarkingiau, gražiau ir lengviau suprantama. Beto rašymas lietuviškai lavina pačią rašybą. Ir kaip juokinga kai koks klasiokas rašydamas rašinį pradeda naudoti internetinius trumpinius, juk jis įpratęs. Bet užtat tikrai juokinga.
    O nepykstu kai kiti rašo be tų į,ė,ę ir t.t., bet kai pradeda išvis vesti nežinia kokius neva lietuviškus žodžius, užknisa.

• Kaukezas sa...
    • Användare
    • 31 jan 2008, 19:52
    Malonu man rašyt lietuviškom raidėm, ir gražiai atrodo ir lengvai mygtukai spaudos:) kiti sako su nešiojamu nepatogu, nes skaičius keist reik, bet tai tas shift+alt tai sekundės darbas dėl tokio švento tikslo:D
    Kažkaip, jei rašo šveplai tai tegu rašo, gal kam taip greičiau, tik nekaip atrodo;) matau šveplai parašyta, tai ir mintyse šveplai skamba xD

• Va va, su laptopu man ir pradžioje buvo sunkoka rašyti :).. Bet tik dėl to, kad neprisimindavau kur kokia raidė viršuje yra :))..

Lost in ze fog...
    • Användare
    • 1 feb 2008, 13:23
    HedzHogas said:
    Pamėgink tą daryt su laptopu ar dar kaip :].

Pamėginau. Visiškai nesupratau, ką turėjai omeny.

• Viršų skaitytk :P.

Lost in ze fog...
    • Användare
    • 1 feb 2008, 14:27

• Lepšis rašosi su I trumpaja.

• Användare
    • 12 feb 2008, 13:56
    maxraizer said:
    Šyčia svarbų vaidmenį atlieka jONE.LT, nes iš ten pagrinde visi "išmoksta" rašyti su iškraipymais.

Matosi, kad ir tu kai ko „ išmokai" iš one.lt .

• Nuoštabu! (:

• Användare
    • 23 apr 2008, 14:06

...

Seniau nerašydavau lietuviškomis raidėmis iš vis, bet dabar kažkaip pripratau.Net nebesinori kitaip rašyti lietuviškuose puslapiuose.

• aš už =) jau pusę metų rašau net per skype lietuviškai, tik kartais užknisa, kai kokį šauktuką reikia padėt ar kokiį simbolį... Bet dabar, kai jau įpratau beveik visiškai, tai gal netgi geriau taip.

• Rašant kompiuteriu, visąlaik dedu lietuviškas raidės. Kažkada pati rašydavau panašius žodžius kaip: aisq, tju ir pan. O dabar tokį raštą vos įskaitau.
    Lietuviškų raidžių nededu tik sms žinutėse.
    Rašykime lietuviškai!

• Användare
    • 3 jun 2008, 18:42

*

Nugi, dažniausiai stengiuosi rašyt lietuviškomis raidėmis, todėl karts nuo karto ir trūksta kokios nosinės ar kokių kablelių. Išskyrus skype, patingiu ir drąsiai varau be nosinių ;P

• Foxxy77 sa...
    • Användare
    • 5 jun 2008, 17:36
    Aš jau pripratau rašyt lietuviškai. Rašau ir forumuose ir skypėj, visur, kur yra lietuvių :)

• Användare
    • 14 jun 2008, 17:21
    Hey, labas :-)

As esu is Lenkijos - as tik pusiau lietuvis. Nelabai moku rasyti lietuviskai ir darau daug klaidu nes mano tievis ne ismoko mane rasyti. Rasu taip kaip galvoju kad yra.

Peace&love ;)

• haha. aš tai išvis visad rašai šveplai. bet paskutiniu metu pradėjau normalėt :>

• Valahano sa...
    • Användare
    • 17 jul 2008, 21:52

Keli patarimai

Che che, džiugu matyt teisingą giją ir susipratusius tautiečius!

M, čia kelios idėjos kaip palengvint skaičiukų problemą lietuviškam klaviatūros išdėstyme:

1. Norint parašyt skaičiuką nebūtina persijungt į amerikonišką išdėstymą.
    AltGr (paprastai dešinysis Alt klavišas) perjungia klaviatūrą į trečią lygį, kuriame yra pasiekiama skaičių eilutė.
    Taigi, dirbant su lietuvišku išdėstymu, AltGr+1 paspaudimas duos '1', o ne 'ą'. Taip pat AltGr + Shift + 1='!'

2. Protingi dėdės yra sutvėrę optimalesnį klaviatūros išdėstymą.
    ...kuris, deja, nėra labai populiarus.
    Tikslas buvo sumažint persijunginėjimų skaičių. Kas bandė, sakė, kad veikia. Pats vis neprisiruošiu persimokyt, kaltas T_T
    Išdėstymas nėra įtrauktas į Win XP standartinį paketą, tai teks parsisiųst ir įsidiegt (http://ims.mii.lt/klav/tvarkyk.html).
    Windows Višta viską turi.

Neaprašoma galybė naudingos informacijos ir įrankių yra čia: http://ims.mii.lt/klav/
    Čia trumpiau: http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvi%C5%A1kos_klaviat%C5%ABros_standartas

Beje, jei kam sunku su rašyba, Mozilla Firefox turi lietuvišką rašybos tikrinimo žodyną.
    Įdiegt visai nesudėtinga: bet kuriam teksto lauke iškvietus kontekstinį meniu ir pasirinkus Languages > Add Dictionaries bus pateiktas visų kalbų žodynų sąrašas, toliau užteks susirast ir paspaust "Install Now".
    Kontekstinio meniu Languages punktas taip pat leis persijungt tarp kalbų.

Tikiuos, pravers - švento tikslo vardan =)

• Valahano sa...
    • Användare
    • 17 jul 2008, 22:01
    azgosu said:
    Hey, labas :-)

As esu is Lenkijos - as tik pusiau lietuvis. Nelabai moku rasyti lietuviskai ir darau daug klaidu nes mano tievis ne ismoko mane rasyti. Rasu taip kaip galvoju kad yra.

Peace&love ;)

Na, niekas nėra tobulas :))

Kol kas visai neblogai gaunas ;)
    Keep up the good work!

Anonyma användare kan inte skriva inlägg. Vänligen logga in eller skapa ett konto för att göra inlägg i forumen.