Kai (from Gazette)

Gå med Dela

568 medlemmar| 96 hojtningar

Ledare: Ingen! (Vill du bli ledare? Se vårt hjälpavsnitt för grupper för att ta reda på vad du kan göra.)
Policy för att gå med: Öppen
Skapad den: 7 jun 2006
Beskrivning:
(Group ava by yamisama @ LJ)

For fans, who loves Gazette's drummer, Kai <3

Please join <3

OVER 100 MEMBERS, THANKS FOR YOU ALL <3

OVER 200 MEMBERS 8) <3

Others Gazette-groups @...

Kai (戒)

Real name: Uke Yutaka
Birthday: 28-10-1981
Birthplace: Tokushima
Blood Type: B
Height: 172cm
Weight: 55kg
Colors: black, red, white, blue, silver, gold
Hobbies: cooking, soccer, collecting Zippos
Brand: Custom Culture
Cigarette: Red Marlboro Box
Family: Parents
Animals: dog, tiger, alligator/crocodile
Ring size: 19 - 21
Favorite brand : Custom culture, Justin Davis and TENDERLOIN
Favorite drink : apple juice
Piercings: 2 left ear
Favorite type: friendly
Disliked type: a person who is hiding behind other people
Previous Bands: Mareydi†Creia

Senaste bloggar

Se alla

Veckans toppartister

Förbundna artister

Hojtlåda

Lämna en kommentar. Logga in på Last.fm eller registrera dig.
  • Juu_chan

    ahh.. I have a question… does anyone know about Kai's dad?

    10 feb 2012 Svara
  • Micuko_

    Happy Birthday, Kai-san! <333

    27 okt 2011 Svara
  • kissutf

    HB KAI *-*

    27 okt 2011 Svara
  • ScalpelRemains

    Kai, your personality as a good and kind person, but on the drums you are a maniac but in a cool way. You're the same as me. I like to laugh a lot too. Kai (Uke Yutaka) will always be one of the energetic drummers in Japan. I want to see a GazettE concert in Japan one day.

    6 sep 2011 Svara
  • Ayak0oMatsumot0

    I love Ur Smiiil£ =3

    10 aug 2011 Svara
  • KuroZakuro

    Happy Birthday ♥

    28 okt 2010 Svara
  • puuri

    Happy Birthday ♥

    27 okt 2010 Svara
  • Himas69

    Aaaaaaaaaaa !! Kai <33

    20 jun 2010 Svara
  • Amaxkai

    KAI IS THE BEST DRUMMER IN THE WORLD!!! LOVE KAI UKE YUTAKA WITH ALL MY HEART!!! <3 <3 <3 <3 <3

    1 maj 2010 Svara
  • xrawwwrrx

    Kai *__* <3

    16 mar 2010 Svara
  • cupcakedreams

    Kai, the cutest smiley face drummer in the whole universe! :'D

    30 nov 2009 Svara
  • yui_hayato

    kaiiiii .♥loveeeeeee

    3 nov 2009 Svara
  • xenophobia_

    Meomeri is right. His true name is Tanabe.Not Uke. You should change it. :D ^_^ or maybe I'm wrong? If yes, i'm so sorry about it. :D

    4 sep 2009 Svara
  • HoshiO_O

    There are some mistakes..Please look after :)... A great group anyway..Kai is my favourite drummer until now :D

    24 aug 2009 Svara
  • HayameX

    Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥ Kai ♥

    16 jun 2009 Svara
  • 0shin__x

    K A I is love <3! *O*~

    14 jun 2009 Svara
  • Hiyo2

    Kawai ♥.♥

    7 jun 2009 Svara
  • lattug-hella

    I totally love Kai, his smile, his laugh, his dimples, everything <3

    1 jun 2009 Svara
  • ReilaxYutaka

    Kaii *OO* <3

    18 maj 2009 Svara
  • xenophobia_

    Kaiiiiii <33333333

    13 maj 2009 Svara
  • Alla 96 hojtningar
Spela gruppens lista

Nyaste medlemmarna (568)

Se alla medlemmar

Senaste aktiviteter

  • Chizu_ lämnade denna grupp. augusti 2014
  • tokitok lämnade denna grupp. augusti 2014
  • kakuzuchan lämnade denna grupp. juli 2014
  • ishi-sama lämnade denna grupp. maj 2014
  • rankou lämnade denna grupp. maj 2014
  • KeiraJRock gick med i denna grupp. november 2013
  • Shiroyama_Rin gick med i denna grupp. oktober 2013
  • chokokoru lämnade denna grupp. september 2013
  • Tyki_Mikk lämnade denna grupp. augusti 2013
  • En raderad användare gick med i denna grupp. augusti 2013