Nejlepší herní hudba

• Nejlepší herní hudba

Která písnička z jaké hry či ve hře se nacházející se vám nejvíce líbí? U mě to je jednoznačně The Best Is Yet To Come ze hry Metal Gear Solid.

• [Raderad användare] sa...
    • Användare
    • 14 sep 2009, 12:45

nejlepší skladba

Velmi těžká otázka.....těch skladeb co mě zaujali je nepřeberný množství.....namátkou asi main theme z Mafie, obecně soundtracky od Jespera Kyda, Frank Klepacki děla taky výbornou hudbu a mohl bych pokračovat......chtělo by to spíš otázku jaký soundtrack nebo skladatel vás nejvíc oslovil :-)

• Osobně mě asi nejvíc potěšila písnička Forever Dead od metalové kapely Soil v jukeboxu na začátku hry Prey. To je ale jen jeden track, kdybych měl obecně zvolit nejlepší zvukovou stránku hry, tak GTA 3 + GTA 4 díky propracovanosti a komplexnosti rádia. Ale jediné soundtracky, které si pouštím i samostatně jsou z NFS: Hot Pursuit 2 + NFS: Underground 1 a 2 po vyházení hip hopového odpadu :)

• caelosCZ sa...
    • Användare
    • 27 sep 2009, 14:41
    Nejlepší je jednoznačně main theme Deus Ex:)

Zajebiscie!
    • [Raderad användare] sa...
    • Användare
    • 28 sep 2009, 14:22
    headhunter: spíš jsme měli namysli původní soundtrack ne licencovaný skladby :-)

• caelosCZ sa...
    • Användare
    • 8 okt 2009, 07:58
    Poslouchali jste někdo Soundtrack z DOOMa? Je to sice takové polyfonní zvonění, ale melodie jsou celkem chytlavé.

Zajebiscie!
  • Ako samostatný soundtrack mám jednoznačne najradšej Morrowind OST od Jeremyho Soula, na ďalších miestach rozhodne Myst III a IV od Jacka Walla, Diablo 2 od Matta Uelmena, Fallout 1 a 2 od Marka Morgana, Silent Hill 2 od Akiru Yamaoku, Oblivion od Jeremyho Soula, Lineage 2 od Billa Browna... je toho strašne veľa
    A keby som si mal vybrať samostatný song, tak je to jednoznačne Mark Seibert – The Magic Meadow z QfG1 a v tesnom závese za ním morten sørlie – Faith z Dreamfallu a hlavná téma z Morrowindu od Jeremyho Soula.

Head_hunter: no to ti na tých NFSU ost moc toho potom neostane :D

• NFS:U má zajímavý soundtrack, ale jeho předchůdce (EA Radio BIG z SSX3) měl větší grády :).

Pro zájemce pár OST ke hrám v bezztrátové kvalitě: odkaz. Doporučuji třeba soundtrack k Ace Combat 5: Unsug War.

• To si ani nemal hádzať, teraz mi bude harddisk praskať vo švíkoch.:)

• Já si sem tam ráda poslechnu Deb of Night (Vampire) :-) So...night owls...you know, just the usual pervert stuff.

A budu se opakovat - ale OST k AC2 je taky příjemná záležitost.

Suzana approves Oblivion :-) Through the Valleys je ucházející ambient.

• strougy sa...
    • Användare
    • 24 dec 2010, 23:02
    Nu, tak v rámci stalkování (ehm) profilů jsem u Zuzky zahlédnul Bill Elm and Woody Jackson - Red Dead Redemption. Pecka. Něco jako kdyby se Morricone spojil s Ellisem a Cavem a dali dohromady westernový soundtrack. Což je fajn.

• Orson_CZ sa...
    • Användare
    • 5 okt 2011, 11:19
    Trine, Halo (Peril, Main theme), Silent Hill (Theme of Laura, Promise),
    Two Worlds (Play the Game, Opala).
    PS: Song z prvního postu parádní.

• Drolin sa...
    • Användare
    • 5 okt 2011, 15:00
    Jo, Trine má povedený soundtrack :).

Jinak já bych ze starších her zmínil: Dune, Outcast, QFG IV, GK2, Turrican, TFX, Shadow of the Beast, Chrono Trigger, Xenogears, Neverhood, Ultima VII, Grandia...

Z nových: AS2, Machinarium, Scratches, Kings Bounty, Shadow of the Colossus, Witcher 2, Vampire, Gothic 3...

A mé oblíbené - Spice Opera, Terra Theme, Their lost tale, Exceeding love a řada dalších.

• Triple_T sa...
    • Användare
    • 13 nov 2011, 14:48
    Své oblíbené melodie z videoher jsem poskládal do playlistu na YouTube. Velká část z těch videí už bohužel nefunguje, ale v popisech v playlistu jsou jména skladeb a autorů.
    Další zajímavé soundtracky: Marble Madness, VVVVVV (Potential for Anything), Within a Deep Forest (Underwater Lab Theme) a další Nifflasovy hry. Hodně rád mám soundtrack Brainpipe, mj. proto, že je ze hry prakticky nevydělitelný. Naposledy mě zaujal soundtrack The Binding of Isaac.

• Dan9K sa...
    • Användare
    • 18 nov 2011, 00:50
    Herní hudba pro mě znamená hrozně moc a není možné říct jeden song nebo soundtrack za všechy ty hodiny muziky, co mám z her rád. Obecně se mi nejvíce líbí hudba z her starších, tak 1992-2002. Přijde mi, že ta současná se stala podobnou továrnou, jako se to bohužel podařilo filmové hudbě.

Hudba z her starších nepostrádala pestrost, vtipnost, originalitu a výlučnost. Ať už se jedná o staré hitové midovky (Warcraft 2, Doom 1-2, Theme Hospital), pohádkovou hudbu s prvky baroka a klasicismu (HOMAM série), etno s moderními prvky (hry od Crya), akční muziku se zábavnými odkazy (MDK), instrustrial (C&C Serie, Quake), hitový jazz (Transport Tycoon), monumentální orchestr (Outcast), country obskurnost (Neverhood), crazy ambient (Blood) a mohl bych pokračovat dlouho...

Možná je to mojí nedostatečnou znalostí, ale, co jsem zkustil, tak dneska je ta herní hudba taková matná, nemastná, neslaná, neurážlivá, Jsou to takové pseudoorchestrální plochy, které pochytily to nejhorší z filmové hudby a není na nich nic, co by herní hudbu odlišovalo a činilo ji něčím výjimečnou. Aspoň mi to tak přijde.

• Tak ono je to možné aj tým, že čoraz viac si volajú filmových a televíznych skladateľov. Ja napr. nikdy nepochopím, prečo je Giacchino alebo Zimmer uznávaný, keď robia totálne neinvenčný gýč. Za posledné roky sa mi asi najviac páčili ostčka k Assassin's Creedom od Jespera Kyda.

• morisek sa...
    • Användare
    • 17 jan 2012, 01:24
    To jsou úplně má slova. Taky skřípu zuby, když je Zimmer vynášen do nebes. Jeho hudba je sice v daný moment působivá a hlavně funkční ale nepřináší absolutně nic navíc a nikam se neposouvá. Vsadil bych se, že Zimmer má už na tu svou muziku nějaký automatický generátor :-))

Last_jedi said:
    Tak ono je to možné aj tým, že čoraz viac si volajú filmových a televíznych skladateľov. Ja napr. nikdy nepochopím, prečo je Giacchino alebo Zimmer uznávaný, keď robia totálne neinvenčný gýč. Za posledné roky sa mi asi najviac páčili ostčka k Assassin's Creedom od Jespera Kyda.

• Sasakr sa...
    • Användare
    • 27 apr 2012, 20:16
    Hudba z prvního COD, z obou NOLF, z Freedom Fighters, z Rally Championship, z obou COJ, ze Serious Sama 1 i 2 a další...

"Oci, je to pravda, že ICQ, IRC a web-chaty degenerujú ľudí?"
    "Imho, lol"
Anonyma användare kan inte skriva inlägg. Vänligen logga in eller skapa ett konto för att göra inlägg i forumen.